www.levne-proteiny.cz

IONTOVÝ PRÁŠKOVÝ NÁPOJ - 1 Kg

Ochranný iontový nápoj s obsahem minerálů a vitamínů. Vysoký obsah sodíku pomáhá neutralizovat kys. mléčnou ve svalech, tím dochází k oddálení zhoršení fyzického výkonu.
Omlouváme se.
Zboží je momentálně vyprodané, na jeho naskladnění usilovně pracujeme.

 

K čemu je dobrý vysoký obsah sodíku
Sodík ve svalech neutralizuje kyselinu mléčnou, která vzniká při práci svalů. Její větší koncentrace omezuje schopnost opakovat svalový stah což může vést až ke vzniku křečí.

Sodík je potřebný při opakovaném svalovém stahu pro sodíko-draslíkovou pumpu. Díky ní se do svalových buněk přesouvá sodík výměnou za ionty draslíku a tím se i pumpuje do svalových buněk voda (bez iontů sodíku toto nelze). Při větší ztrátě sodíku jím začne organismus šetřit a tím se do svalů dostává i méně vody a poté začne zhoršení fyzického výkonu.

Běžné iontové nápoje obsahují kolem 0,5 g sodíku v 1 litru nápoje. Nejsou tedy schopné plně pokrývat skutečnou potřebu sodíku.

Sodík zvyšuje také tlak krve, cvičenci s nízkým tlakem jsou jakoby ospalí a mají zhoršenou schopnost podávat dostatečný výkon.

Cvičenci se mylně domnívají, že Iontové nápoje jsou vhodné především pro cyklisty a vytrvalostní sporty. Iontové nápoje je vhodné používat i při silových sportech, kde je kladen důraz na okamžitý silový výkon!

Způsob přípravy, dávkování
Tento Iontový nápoj je vhodné přijímat 2 hodiny před zátěží (aby se tělo předzásobilo), během tréninku - zátěže a po skončení zátěže následujících 1 - 2 hodiny.

Prášek se používá rozmícháním do vody v 10% koncentraci například 30 - 50g prášku do 0,3 - 0,5l vody nejlépe v šejkru jeho zatřepáním nebo v mixéru. Hotový nápoj je vhodné postupně přijímat rozdělený do několika menších dávek.

Iontový nápoj se popíjí během zvýšené fyzické aktivity (posilovna, běh, kolo, těžká práce). Ideálně však tak od její poloviny, záleží na stupni pocení se. Obecně platí, že proteinový a sacharidový nápoj, lze přijímat mezi jídly pro doplnění potřebného denního příjmu těchto živin. Před tréninkem 15-30 minut je možné užít sacharidový nápoj – Gainer, v případě, že jste delší dobu nepřijali pevnou stravu, 2 - 3 hodiny. Sacharidový nápoj je nutné užít ihned po tréninku k doplnění potřebné energie. Nejdříve jak 1h po skončení tréninku – fyzické aktivity je možné užít proteinový nápoj.

100 g obsahuje:
Energetická hodnota 1482 Kj / 349 kcal
Bílkoviny 1 g
Sacharidy 83 g
Tuky 0 g
Sodík 2 g
Draslík 0,3 g
Vápník 0,1 g
Hořčík 30 mg
Křemík 46 mg
Vitamin C 60 mg
Vitamin E 3 mg
Vitamin B12 3 mg

Vyrobeno v ČR.

IONTOVÝ PRÁŠKOVÝ NÁPOJ - 1 Kg
Copyright © 2017 JÁGR - SPORT ® All rights reserved.
TIPY: TRÉNINKY | CVIKY | FITNESS KALKULAČKY | TRÉNINKOVÝ DENÍK | WEBY: Vseokulturistice.cz | Posilovani-Fitness.eu | Jagrfit-Sport.cz | Fitness-Praha.com